TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2018 Eğitim Kampı Sona Erdi

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! yarışmasının en önemli etaplarından biri olan Eğitim Kampı 6-10 Şubat tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleşti. Bu dönem 4268 öğrenci arasından seçilen 36 ekibin katıldığı kampta, konusunda uzman 60'dan fazla konuşmacı yer aldı. Bu yılki eğitim kampına kadın girişimci oranının yüzde 40’a yükselmesi damga vurdu.

Devamını Oku

TÜSİAD “Bu Gençlikte İŞ Var!” Diyor, 2018 Dönemi Başlıyor

TÜSİAD’ın iş fikri yarışması “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” için başvuru süreci başladı. Yarışmaya 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri oluşturacakları 2-5 kişilik ekiplerle katılabiliyor. Yarışmaya başvurular 30 Kasım’a kadar www.bugenclikteisvar.com adresi üzerinden alınacak. Geçen yıl katılım rekoru kıran yarışma, online girişimcilik eğitimi, girişimcilik ekosisteminin lider isimlerinden eğitim ve mentorluk alacakları bir kamp dönemi ve TÜSİAD rehberleriyle iş geliştirme fırsatı gibi avantajlar sunuyor.

Devamını Oku

"TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışmasında Eğitim Kampının Ardından Yarışmacılar TÜSİAD Üye Rehberleriyle Eşleşti

TÜSİAD tarafından, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında aktif rol oynayacak, girişimci üniversite öğrencilerine, iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlenen ve 3.700’ü aşkın öğrencinin başvurusuyla bu yıl kendi rekorunu kıran “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ön elemeyi geçen 33 ekibin katıldığı Eğitim Kampı etabı tamamlandı. Kampın son gününde, jüri tarafından seçilen 12 ekip, beraber iş fikirlerini geliştirecekleri ve iş planlarını hazırlayacakları TÜSİAD Üye Rehberleri ile eşleşti. Ekipler, iş fikirlerini birlikte geliştirecekleri rehberleri ve girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri ile 18 Mart akşamı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Girişimcilik ve Gençlik Masası Yuvarlak Masa Lideri Murat Özyeğin’in de katıldığı resepsiyonda buluştu.

Devamını Oku

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışmasında Ön Elemeler Tamamlandı, Özyeğin Üniversitesi'nde Gerçekleşecek Eğitim Kampı'na Geri Sayım Başladı

Bu yıl başvuru rekoru kıran “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ön eleme aşaması tamamlandı. Ön elemeyi geçen ekipler 15-18 Mart tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Eğitim Kampı’na katılmaya hak kazandı. Eğitim Kampı’nda, Türkiye girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri, yarışmacılarla deneyimlerini paylaşacak.

Devamını Oku

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” Yarışması’nın 2015-2016 Dönemi Ön Elemesi sonuçlandı!

TÜSİAD’ın iş fikri yarışması olan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!”ın 2015-2016 dönemine rekor sayıda başvuru yapıldı. 70 şehir, 144 üniversite ve 3.195 kişinin katılımıyla 1.292 iş fikrinin başvurduğu yarışmada ön elemeyi geçen ekipler belli oldu. Ön elemeyi geçen 32 ekip yarışmanın bir sonraki aşaması olan online eğitime katılmaya hak kazandı.

Devamını Oku

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması 2015-2016 Dönemi’nin ödülleri sahiplerini buldu

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’nın 2015-2016 dönemi sonuçları, bugün (5 Mayıs 2016) gerçekleştirilen büyük finalde belli oldu. İş fikrine güvenen 3.195 üniversite öğrencisinin 1.292 projesi arasından tüm süreçleri başarıyla tamamlayarak ipi göğüsleyen ilk üç ekip şöyle sıralanıyor: Otizm hastalarına yönelik projeleri ile OTSİMO ekibi birinci, platin grubu metallerin saflaştırılmasını konu alan projeleri ile MC365 Ekibi ikinci, genç tasarımcıları kadın giyim markalarıyla buluşturan NUYAP ekibi ise üçüncü oldu.

Devamını Oku