TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2019 Kazananları

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programının 2019 yılı kazananları, 26 Nisan tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Ödül Töreninde belirlendi. “Algdeha”, “Kisar - Bal Kutusu”, “DsyApp”, “Kodit” ve “Teknofarm” ekiplerinin sunumları sonrasında jüri değerlendirmesi neticesinde programın bu seneki birincisi “Algdeha”, ikincisi “Kisar – Bal Kutusu” ve üçüncüsü “DsyApp” oldu.

5’i yurt dışından olmak üzere 81 şehir, 178 üniversiteden 2990 gencin 1118 iş fikriyle başvurduğu TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programının Ödül Töreninde jüri üyeliğini Allianz Sigorta A.Ş. & Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, Kibar Holding CEO'su Haluk Kayabaşı, TÜSİAD Kurumiçi Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Pınar Abay, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! ana sponsoru BASF Türkiye'nin Genel Müdürü Rami Atikoğlu üstlendi. Bu dönem ilk defa, melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinden oluşan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! ön jüri ağının temsilcileri beşinci jüri olarak görev aldı.

Algdeha

75.000 TRY’lik Birincilik Ödülünü kazanan:

Küresel ısınma ile balıkların yağ hacminin düşmesi ve buna bağlı endüstrilere sürdürülebilir kaynak arayışından yola çıkarak, hayvansal ürünleri mikroorganizmalardan elde etmeyi hedefler. Ekip üyeleri: Mert Furkan Filizoğlu (İstanbul Üniversitesi), Mehmet Can Sucu (İstanbul Üniversitesi)

Kisar - Bal Kutusu

50.000 TRY’lik İkincilik Ödülünü kazanan:

Bal üretim verimliliğini arttırırken, geleneksel yöntemleri endüstri 4.0 standartlarına taşır, arı yaşamını korur. Ekip üyeleri: Nabican G. Özdemir (Başkent Üniversitesi), Bahadır G. Özdemir (Başkent Üniversitesi), Hakan Aktan (Nişantaşı Üniversitesi), Mahmut Serkut Öğüt (Başkent Üniversitesi), Ayçanur Tekin (Başkent Üniversitesi)

DsyApp

25.000 TRY’lik Üçüncülük Ödülünü kazanan:

Disleksiye çoklu çözüm üreterek daha geniş bir kitleye hitap eden ve alanında uzman kişilerin işini, mobil platforma taşıyarak kolaylaştıran bir sosyal girişim uygulamasıdır. Ekip üyeleri: Esra Ablak (İzmir Ekonomi Üniversitesi), Büşra Bektaş (İzmir Ekonomi Üniversitesi), Öykü Demirhan (İzmir Ekonomi Üniversitesi), Deniz Öztürk (İzmir Ekonomi Üniversitesi), İnan Evin (İzmir Ekonomi Üniversitesi)


Melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinden oluşan TÜSİAD “Bu Gençlikte İŞ Var!” Programının bu döneminde finalist beş ekip anlaşmalı kuluçka merkezlerine doğrudan girme hakkı kazandı. Finalist ekiplerden biri ise TÜSİAD Yönetim Kurulu ile Silikon Vadisi’ne gitme fırsatı yakaladı.

Program kapsamında yarı finale kalan ekipler, ödül töreni alanında kurulan proje pazarında, TÜSİAD rehberlerinin desteğiyle geliştirdikleri iş fikirlerini katılımcılara anlatma imkanı buldular.

Son üç senedir BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programının bu seneki destekçileri arasında Fiba Grup, ING Bank, Bahçeşehir Üniversitesi, Mazars Denge, Eczacıbaşı Holding, Gürsan Teknik, Tüpraş ve UBS AG bulunuyor.

Bu Gençlikte İŞ Var! 2019 Dönemi Ödül Töreni

Finalist Ekipler

* Ekip adına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

Başvuru dönemi 1 Kasım 2018’de açılacaktır